İtalya egitim bursları

65
İtalya egitim bursları
yurtdışı eğitim danışmanlığı

 

İtalya Eğitim Bursları

İtalya eğitim bursları , İtalyan üniversiteleri tarafından uluslararası öğrencilere, öğrenim ücretinden tam ve kısmi muafiyetler, hibeler, konaklama vb. dahil olmak üzere birçok burs programı ve fırsatı sunmaktadır. Aşağıda, Türk öğrencilerin yararlanabileceği İtalya’daki en popüler burslardan bazıları yer almaktadır:

  • Scuola Normale Superiore Doktora Bursu
  • Bologna Üniversitesi Uluslararası Öğrenciler için Öğrenim Bursu
  • Bocconi Merit ve Uluslararası Ödüller
  • Politecnico di Milano Uluslararası Öğrenciler için Başarıya Dayalı Burslar
  • İtalyan Hükümeti Yabancı Öğrencilere Yönelik Burs Programı
  • Padua Uluslararası Mükemmellik Burs Programı
  • EDISU Piemonte Bursları
  • Università Cattolica Uluslararası Bursları
  • Politecnico di Torino Uluslararası Bursları

Scuola Normale Superiore Doktora Bursu

Scuola Normale Superiore Üniversitesi, üniversiteye kayıtlı hem uluslararası hem de İtalyan doktora adaylarına İtalya’da tamamen finanse edilen doktora bursları sunmaktadır. Bu burslar Astrokimya, Veri Bilimi , Felsefe , İtalyan çalışmaları ve Modern Filoloji, Bilim ve Finans için Hesaplamalı yöntemler ve Matematiksel Modeller, Moleküler Bilimler için Yöntemler ve Modeller, Sinir Bilimleri, Klasikler , Sanat Tarihi, Nanobilimler , Ulusötesi Yönetişim alanlarında mevcuttur. ve benzeri. Bu burs programı kapsamında doktora programına kabul edilen tüm öğrenciler, öğrenim ücretlerinin yanı sıra yemek ve konaklama hibelerini de kapsayan fon alma hakkına sahiptir. Ayrıca araştırma çalışmaları için yurt dışında dahi fon alma hakkına sahip olacaklar. Bu bursa hak kazanabilmek için adayın ilgili alanda yüksek lisans diplomasına sahip olması gerekir.

Bologna Üniversitesi Bursu

Bologna Üniversitesi’nin Unibo Action 1&2 burs programı kapsamında , birinci aşama (lisans), ikinci aşama (yüksek lisans) veya tek aşamalı lisans programlarına kaydolmak isteyen uluslararası öğrencilere öğrenim ücretinden tam muafiyet ve öğrenim bursları sunulmaktadır. üniversitede. İtalya’daki bu burslar, öğrencilere bir akademik yıl için brüt 11.000 €  (Unibo Eylem 2) tutarında eğitim bursunun yanı sıra öğrenim ücretinden tam muafiyet (Unibo Eylem 1) alma hakkı verir. Bu hibelere hak kazanabilmek için adayın, İtalya dışındaki bir kurumdan seçtikleri kursa başvurmak için gerekli eğitim niteliklerine sahip olması gerekir. Ayrıca SAT veya GRE sınavına girmeleri gerekmektedir ; aldıkları puanlar seçimlerini belirleyecektir. Başvuru için yaş sınırı 30’dur.

Bocconi Merit ve Uluslararası Ödüller

Bu, dünyanın herhangi bir ülkesinden Bocconi Üniversitesi’ndeki herhangi bir lisans veya yüksek lisans programına kabul edilen öğrencilerin yararlanabileceği, İtalya’da aranan burslardan biridir . Bocconi International ödülü kapsamında, seçilen adaya öğrenim ücretinden %50 muafiyet verilecek. Bocconi Liyakat Ödülü için seçilen adaylar, seçilen öğrenciler için konaklama olanaklarının yanı sıra öğrenim ücretinden tam muafiyet alacaktır. Burslar, adayın olumlu akademik ilerlemesine bağlı olarak otomatik olarak yenilenecektir.

Politecnico di Milano Bursları

İtalya’daki yüksek lisans programları için en iyi burslar arasında yer alan Politecnico di Milano, Yüksek Lisans derecesinin birinci veya 2. döneminde kabul edilen en başarılı uluslararası öğrencilere çok sayıda liyakate dayalı burs sunmaktadır . Bu program kapsamında üç tür burs sunulmaktadır: Platin Burslar, Altın Burslar ve Gümüş burslar. Bu burslardan herhangi birini alan öğrenciler herhangi bir öğrenim ücreti ödemekten muaftır; yalnızca yaklaşık 200 Euro  tutarında geri ödemesiz idari ücret ödemeleri gerekecektir. Ayrıca Altın ve Platin burslarına seçilen adaylara sırasıyla 5.000 ve 10.000 Euro  yıllık ekstra ödenek verilecek. Adayların seçimi kesinlikle eğitim niteliklerine göre yapılır.

Padua Uluslararası Burs Programı

Padua Uluslararası Mükemmellik Bursu Programı, Padua Üniversitesi tarafından sunulmaktadır ve İtalya’nın Padua şehrinde İngilizce alanında lisans veya yüksek lisans derecesi almak isteyen son derece umut verici potansiyel öğrencilere 43’e kadar burs sağlamaktadır. İtalya’daki bu burs, kuralları bakımından oldukça spesifiktir ve en iyilerden biridir. Yalnızca en iyi akademik başarı geçmişine sahip öğrenciler burs kazanacaktır. İyi akademisyenlerin resmi bir diplomatik pozisyonda hizmet etmeleri ve çeşitli vesilelerle Üniversiteyi tanıtmaları gerekmektedir. Bu bursun ödülleri, yıllık ücret muafiyeti + 8.000 Euro burs (net tutar) sağlar. Uygun adayların yıllık olarak ödeyeceği tek meblağ, adayın ödeyeceği yerel ücrete eşdeğer kayıt ücreti olacaktır.

EDISU Piemonte Bursları

EDISU Piemonte Bursları, Torino Politecnico ve Torino Üniversitesi gibi üniversitelerin bulunduğu Piedmont Üniversitelerinden birinde tam zamanlı Lisans, Yüksek Lisans, Tek Döngü Yüksek Lisans veya Doktora derecelerinde eğitim gören AB üyesi olmayan uluslararası öğrencileri içerir. ve üniversitenin esasını ve maliyet hususlarını yerine getirmeleri durumunda Doğu Piedmont Üniversitesi. Kısmi zamanlı adaylar, lisans derecesine katılıyorlarsa erişebilirler. Bursun hacmi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Yerleşik olmayan başvuru sahiplerine konut hizmetleri de sunulabilir.

Università Cattolica Uluslararası Bursları

Università Cattolica Uluslararası Bursu , 12 kolejde 41.000’den fazla mezunuyla Avrupa’nın en önde gelen özel koleji olan Università Cattolica tarafından desteklenmektedir . UCSC Uluslararası Bursu, yeni öğrencilerin üniversite kurslarına kabul edilmelerine yardımcı olmak için Cattolica Üniversitesi tarafından desteklenen yıllık bir ücret muafiyetidir. İndirim toplam faturanın yaklaşık yüzde 30’unu oluşturuyor. Adaylara kabul mesajını aldıktan sonra bursları posta yoluyla bildirilir. UCSC Uluslararası Bursunu kazanan lisans öğrencileri için başvuru ücreti 5750 Euro’dur.

Politecnico di Torino Uluslararası Bursları

Politecnico di Torino Uluslararası Bursları, lisans öğrencilerine mühendislik ve tasarım alanındaki lisans programlarına kaydolmaları için burs sağlayan Politecnico di Torino tarafından finanse edilmektedir. İtalyanca’da Politecnico di Torino olarak da tanımlanan Torino Politeknik Üniversitesi, İtalya’nın Torino şehrinde kısmen kamuya ait bir mühendislik araştırma üniversitesidir. Adaylar Politecnico’nun resmi sitesi aracılığıyla prestijli bir uluslararası burs almaya hak kazanabilirler.

 

İtalya’da Eğitim hakkında sıkça sorulan sorular

İtalya’da nasıl burs alabilirim?

İtalya’daki burslara başvurmak için başvurunun İtalya’da ki Çalışma portalı aracılığıyla gönderilmesi gerekmektedir. Başvuru sahibinin geçerli bir pasaport veya kimlik kartına sahip olması gerekmektedir. Üniversiteye ayrı ayrı başvuru yapılması zorunlu değildir. Seçilen öğrencilerin yerleştirilmesi İtalyan Hükümeti Burs Programı tarafından yönetilmektedir.

 

İtalya’da okumak ücretsiz mi?

İtalya’da eğitim tamamen ücretsiz değildir ancak öğrenciler, öğrenim ücretlerinin geri ödenmesinden yararlanmalarına yardımcı olacak erken kayıt indirimlerinden ve burslardan yararlanabilirler.

 

İtalya’da okumaya değer mi?

İtalya, diğer ülkelere kıyasla düşük maliyetlerle kalite odaklı eğitim sunan en iyi üniversite ve kolejlerden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. İtalya’da eğitim maliyeti, öğrencinin kayıtlı olduğu üniversiteye ve kursa bağlıdır.

Umarım bu yazı, Türk öğrencilerin yararlanabileceği İtalya’daki en popüler burslardan bazılarına kısa bir genel bakış sunma konusunda başarılı olmuştur. Siz de yurtdışı eğitim danışmanlığı  fırsatları mı arıyorsunuz ? Cevabınız evet ise Edu Vizyon ve Felix Academy uzmanları süreç boyunca size danışmanlık edecekleri için kariyer yolunuzu kısaltabilirler. Bize aşağıda ki numaralardan ulaşabilirsiniz.

Edu Vizyon : 0 212 543 58 06

Felix Academy : 0 212 261 28 88

İtalya Eğitim Danışmanlığı

İtalya eğitim bursları, İtalya üniversiteleri , Almanya’da ücretsiz eğitim, Almanya eğitim danışmanlığı ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında daha fazla bilgi almak için bize 0 212 543 58 06 ‘dan ulaşabilirsiniz.

Tunçağ Veli Ünlü

yurtdışı eğitim