Mezun öğrenciler için Seçenekler

27
Mezun öğrenciler için Seçenekler
yurtdışı eğitim danışmanlığı

Mezun öğrenciler için İngiltere Kariyeri

Birleşik Krallık’tan mezuniyetinizi tamamladıysanız ve bundan sonra ne yapacağınız konusunda kafanız karıştıysa, bu makale mezuniyetlerini tamamlayan lisansüstü öğrencilerine sunulan seçenekleri göstermektedir.

İngiltere’de eğitiminizi tamamladınız, peki şimdi ne olacak? Arkana yaslan ve rahatla! Önünüzde çeşitli seçenekler var. En uygun seçenekleri seçmek her zaman kolay bir şey olmasa da. Çoğu durumda, uluslararası öğrencilerin neredeyse yarısından fazlası ya eve geri döner ya da Birleşik Krallık’ta iş fırsatları arar.

Mevcut birçok seçenek arasından, her birini keşfetmeyi düşünmeli ve sizin için en iyisini seçmelisiniz.

Birleşik Krallık’tan mezun olan öğrenciler için aşağıdaki seçenekler mevcuttur:

İngiltere’de Yüksek Lisans  

Yüksek öğrenim görmek ve daha fazla bilgi edinmek isteyen öğrenciler mevcut birçok seçeneğe gidebilirler. Lisansüstü okulda en yaygın dersler MBA, Ph.D. veya diğer lisansüstü dersler.

İngiltere’de İş arama 

İngiltere’de okuduktan sonra, birçoğu mesleklerini genişletmek isteyecektir. Bazı durumlarda, uluslararası öğrencilerin ödemeleri gereken eğitim kredileri vardır ve kredi tutarını geri ödemek için çalışmak isterler. Eve dönmeyi seçseniz de seçmeseniz de, Birleşik Krallık’ta çalışmak kariyeriniz için harikalar yaratabilir ve bunun için kesinlikle bir asistana ihtiyacınız olacaktır.

İngiltere’den Eve dönüş 

Eğitiminizi tamamladıktan sonra geriye bakmak ve eve dönmek size zor anlar yaşatabilir. Orada 3-4 yıl yaşadıktan sonra bir yere alışmak doğaldır. Aynı şekilde eve geri dönmek de size “ters kültür şoku” yaşatabilir. Eve döndükten sonra bununla nasıl başa çıkabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

yurtdışı eğitim

Bir cevap yazın