Almanya en iyi mühendislik üniversiteleri

3120
Almanya en iyi mühendislik üniversiteleri
yurtdışı eğitim danışmanlığı

Almanya en iyi mühendislik üniversiteleri

Almanya’da Mühendislik Üniversiteleri

Almanya en iyi mühendislik üniversiteleri için dikkat edilmesi gereken Alman üniversitelerine değindiğimiz bu yazı mühendis adayları için.

Mühendislik okuyacak bir ülke düşünüyorsanız, Almanya tam size göre. Nedenini bilmek ister misin? Ülke, birkaç isim vermek gerekirse, Audi, BMW, Mercedes Benz gibi dünyanın en iyi otomobil üretim şirketlerine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, Alman üniversitelerinin ve kolejlerinin çoğu, Mühendislik programlarına kayıtlı uluslararası öğrencilerinin neredeyse üçte birine hitap eden düşük veya hiç öğrenim ücretine sahip değildir. Avrupa’nın önde gelen ulusal ekonomisi ve dünyaca ünlü filozoflar ve sanatçılar ürettiği bilinen Almanya, yurtdışında eğitim görmeyi planlayan öğrenciler için tercih edilen eğitim destinasyonu olarak ortaya çıkıyor . Bu blogda, Almanya’daki bazı popüler Mühendislik kolejlerine bir göz atacağız.

Almanya’nın En İyi Mühendislik Üniversiteleri

Mühendislik söz konusu olduğunda, Almanya, öğrencilerine birinci sınıf eğitim sağlama konusunda eşsiz bir üne sahiptir. Dünya çapında etkili ve sürdürülebilir teknoloji için saygı duyulan en büyük teknoloji sağlayıcısı olarak bilinir. Eğitim hakkında konuştuğumuzda, Alman kolejleri ileriye dönük çalışma metodolojileri, uygulamaya yönelik eğitim programları, mükemmel akademik fakülteleri, modern tesisleri ve olağanüstü kariyer beklentileri için değerlidir.

Çalışma müfredatı, mühendislik programını kişisel akademik ilgi alanlarınızla eşleştirmenizi sağlamak için oldukça esnektir. Ayrıca, bu kurslar, yetenekli Mühendisler yetiştirmek amacıyla uygulamalı olarak tasarlanmıştır.

Almanya’da Mühendislik için önde gelen üniversitelerinden bazıları şunlardır :

Münih Teknik Üniversitesi

Münih Teknik Üniversitesi

Almanya’nın önde gelen üniversitelerinden biri olan Münih Teknik Üniversitesi 1868’de kurulmuştur. Mühendislik alanında Havacılık , Tarım, Tıp, Nükleer Enerji, vb. alanlarda uzmanlaşmış programları içeren kapsamlı bir dizi kurs sunmaktadır. Üniversite, birinci sınıf araştırma ve İklim, gıda ve beslenme, kanser, katalizör araştırmaları vb. gibi küresel sorunlara çözüm bulma konusundaki temel misyonlarının bir parçası olmanızı sağlayan son teknoloji.

Berlin Teknik Üniversitesi

Berlin Teknik Üniversitesi

Almanya’nın başkentinde bulunan üniversite, 1879 yılında kurulmuştur. Almanya’nın en iyi kolejlerinden biri olarak bilinen ve 3 milyon çevrimiçi kitaba erişim sunan Berlin Teknik Üniversitesi , bir bilim insanı cennetidir. Üniversitedeki Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, 6 lisans ve 8 yüksek lisans programı sunan ülkenin en büyüklerinden biridir.

RWTH Aachen Üniversitesi

RWTH Aachen Üniversitesi

RWTH Aachen Üniversitesi , Otomasyon,Havacılık ve Biyomedikal Mühendisliği alanlarında çok çeşitli Mühendislik programları sunan dünyanın en iyi enstitüleri arasındadır. Mühendislik sektörünün önde gelen Alman şirketleri ile yakın bir ağa sahip olan üniversite, sıkı bir müfredat ve endüstri standardı eğitim sunmaktadır. Kurslar hem Almanca hem de İngilizce olarak verilmektedir.

Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü

Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü

Almanya’daki en iyi Mühendislik üniversiteleri listesinde öne çıkan bir diğer isim olan Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü, kurs süresince yoğun öğrenme ve sağlam eğitim ortamı sağladığı için saygı görmektedir. Enstitü, her yıl çok sayıda öğrenciye hitap eden İnşaat Mühendisliği , Mimarlık ve diğer birçok kursta kurslar sunmaktadır.

Stuttgart Üniversitesi

Stuttgart Üniversitesi

1829’da kurulan Stuttgart Üniversitesi , ağırlıklı olarak Mühendislik ve Doğa Bilimlerine odaklanan Stuttgart Üniversitesi, Biyo-mühendislik, Otomatik İmalat ve Havacılık, Mimarlık , Otomotiv, İnşaat ve Çevre Mühendisliği dersleri vermektedir. Üniversite, mükemmel temel ve uygulamalı araştırma ve disiplinler arası akademik eğitime kendini adamıştır.

Heidelberg Üniversitesi

Heidelberg Üniversitesi

Heidelberg Üniversitesi , 1386 yılında Roma İmparatorluğu döneminde kurulan Almanya’nın en eski üniversitesidir. Avrupa’nın en güçlü araştırma üniversitelerinden biri olarak bilinen üniversite, Biyomedikal Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği alanlarında yoğun Mühendislik programları sunmaktadır. Asırlık öğrenme geleneğini yaşamak ve bilginizi zenginleştirmek istiyorsanız doğru yer burası.

Ludwig-Maximilians-Universität (LMU) Münih

Ludwig-Maximilians-Universität (LMU) Münih

1472’de Bavaria-Landshut’tan Duke Ludwig IX tarafından kurulan LMU , kampüslerinde yaşayan uluslararası öğrencilerin yaklaşık %16’sına sahip olan Almanya’nın önde gelen üniversitelerinden biridir. 1.727 Milyar Euro’luk finansman ile Yönetim ve Sosyal Bilimler dersleri için en iyi enstitülerden biri haline gelmiştir. Wolfgang Ernst Pauli, Sir Muhammad Iqbal ve Werner Karl Heisenberg bu üniversiteden mezun olan ünlü mezunlardan bazıları.

Almanya’daki Mühendislik Okulları Sıralamaları

Artık Almanya’daki en iyi Mühendislik okulları hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunuza göre, THE World University Rankings ve QS World University Rankings e ve ayrıca ilgili Mühendislik ve Teknoloji Sıralamalarına göre dünyanın en iyi üniversiteleri arasındaki sıralamalarına bakalım .

Alman Üniversitesi THE Dünya Üniversite Sıralaması  Mühendislik ve Teknoloji Sıralamaları  QS Dünya Üniversite Sıralaması  Mühendislik ve Teknoloji Sıralamaları 
Münih Teknik Üniversitesi 41 26 50 =22
Berlin Teknik Üniversitesi = 140 69 148 47
RWTH Aachen Üniversitesi =107 27 145 44
Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü 201-250 54 131 =59
Stuttgart Üniversitesi 351-400 94 =333 =116
Heidelberg Üniversitesi 44 42 =256

 

Almanya’da Mühendisler için Kariyer Fırsatları

Almanya’daki en iyi Mühendislik üniversiteleri herhangi birinde okumak, sizi Mühendislik teknolojisinin tüm yönlerinde eğitecek ve bu alanda uygulamalı eğitim verecektir. Kurs müfredatı, yoğun staj programları ve en iyi Mühendislik şirketleriyle projeleri içerir. Ayrıca, Almanya’daki mezunlar yılda  80.000 €’ya  kadar kazanabilirler. Mühendislik sektöründeki en yüksek ücretli iş profillerinden bazılarına göz atalım:

  • Nükleer Mühendisliği
  • Petrol Mühendisliği
  • Havacılık Mühendisliği
  • Biyomedikal Mühendisliği
  • Kimya Mühendisliği

Almanya’da Mühendislik Okumak

Mühendislik Almanya’da ücretsiz mi?

2014 yılından itibaren teknik eğitim öğretim ücretinden muaftır. Adayların yapması gereken tek harcama, idari masraflar ve ulaşım maliyetidir.  ( Baden Württemberg eyalet devlet üniversiteleri ücretlidir)

Almanya’da hangi mühendislik en iyisidir?

Almanya’nın sunduğu tüm mühendislik programları arasından en seçkin mühendislik programları Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Makine Mühendisliği’dir.

Almanya’da mühendislik okumanın maliyeti nedir?

Almanya’da eğitim almanın toplam maliyeti 10.560 Euro’dur ( 1 yıllık bloke hesap tutarı ). Ülkede teknik eğitim tüm öğrenciler için ücretsizdir. (Baden Württemberg eyalet devlet üniversiteleri ücretlidir. Teknik üniversiteler yıllık 600- 3500 € civarındadır. Diğer eyaletler ücretsiz)

Almanya en iyi mühendislik üniversiteleri

Almanya en iyi Mühendislik üniversiteleri, bilimsel itibarları ve bu üniversiteleri bugünkü haline getiren son derece entelektüel profesörler ve öğrenciler ile tanınmaktadır. İlgi alanınıza uygun Mühendislik kursunu seçmek mi istiyorsunuz? Gelecek vaat eden bir kariyere ilk adımınızı atmanıza yardımcı olacak doğru kursu ve ardından en uygun üniversiteyi belirlemenizde size rehberlik edebilecek olan Edu Vizyon ve Felix Academy ile bu konuda görüşebilirsiniz.

Telefon numaralarımız: 0 212 543 58 06 / 0 212 261 28 88

Tuncag Veli Unlu

yurtdışı eğitim