Güney Afrika Dil Okulları

guney-afrika-dil-okullari

Güney Afrika’da ingilizce dil kursları

Güney Afrika, Afrika kıtasının en güney ucunda yer alır. Ümit Burnu Cape Town’a yakın en güney burundur. Güneybatısında Atlantik güneydoğusunda ise Hint Okyanusu ile çevrili olan yarımadanın içinde küçük Lesotho Krallığı’da yer alır. Ülkenin en önemli iki kenti Johannesburg ve Capetown pek çok ziyaretçiyi ağırlar. Doğaseverlerin ve vahşi yaşamı bire bir yaşamak isteyenlerin tercihi olan Güney Afrika aynı zamanda sahil şerdi boyunca su sporları ve deniz canlıları le de unutlumaz bir deneyim sunar. Kozmopolit bir yapıya sahip olan ülke etnik farklılıkların geleneklerini ve özelliklerini de kendinde birleştirmiştir.

Ülkenin resmi dili İngilizce ve Almanca’dır aynı zamanda Afrikaan ve diğer Afrika dilleri de konuşulmaktadır. Doğası, yaşam kalitesi, uygun fiyatlı okulları ile son yıllarda dil öğrenimi yapmak isteyen öğrencilerin gözdesi haline gelmiştir. Ayrıca iyi üniversitelere de sahip olan ülkede dil öğrenimini tamamladıktan sonra üniversiteye devam etmek isteyenler içinde pek çok fırsat bulunmaktadır. Dil öğrenimini gönüllü programlar ile birleştirmek ise mümkündür. Çok çeşitli vahşi hayvan, bitkiler, kuşlar ile karşılaşabileceğiniz ülke bu anlamda da eşsiz olasılıklar sunar. Bir aya kadar kalışlarda vize almak gerekmemektedir. uzun süreli kurslar içinse vize almak zorunludur.

Güney Afrika’nın en popüler şehri  Cape Town, doğası, denizi ve konumu ile yüzyıllardır gezginlerin uğrak yeri olmuştur. Şu an belki de bu kenti ziyaret etmek için en uygun zaman çünkü Cape Town 2010 Dünya Kupası’na (2010 World Cup) ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Cape Town Dil Okulları

  • Cape Studies : Cape Studies, dünyanın en önemli şehirlerinden ve tarihi bir şehir olan Cape Town’ da yer alır.  Sir Francis Drake, 1580 yılında geldiği Cape Town’ ı, en görkemli ve en güzel kıyılara sahip şehir olarak tanımlamıştır.Okulda; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, iş İngilizcesi, Özel Dersler, Cambridge Sınavlarına ve IELTS, TOEFL Sınavlarına Hazırlık programları sunulmaktadır. Konaklama olarak okul, aile yanı konaklama, yurt konaklama ve otel konaklama olarak seçenekler sunmaktadır.
  • EC English : Şehir merkezinde şık bir okuldur. Dünya genelinde zincir bir okuldur ve hemen hemen dünyanın birçok sehrin de kursları şubeleri vardır. Genel İngilizce, Birebir dersler ve Sınava hazırlık dersleri ve Akademik yıl Programları mevcuttur. Uzun süreli kurslara özel indirimler uygulamaktadır. 30 farklı milletten öğrencileri bulunmaktadır. Kalacak yer ve konaklama seçenekleri çok zengindir. Geniz yelpazede heyecan verici gezileri ve etkinlikleri mevcuttur.
  • Eurocentres : Eurocenters Cape Town en kaliteli hizmeti,  şehir merkezinde, canlı sosyal aktiviteler, özenle seçilmiş konaklama seçenekleriyle beraber sunmaktadır. 50 yıldır dünyanın her yerinde farklı dil kursları ile hizmet vermekte olan yüksek kaliteli bir eğitim kurumudur. Temel, Yoğun, Süper-Yoğun, İş ve Sınav Hazırlık kursları mevcuttur. Küçük İngilizce sınıfları ile beraber aynı zamanda öğrencileri gönüllü çalışma Programlarına yönlendirerek (Volunteer Programme ) öğrencilerin kişisel özgeçmişlerinde gururla yazabilecekleri,  mükemmel hayat deneyimlerine sahip olmalarını sağlarlar
  • Good Hope Studies : Good Hope Studies Cape rahat henüz zorlu ortamda kişisel ilgi vermek için mükemmel bir ün kazanmıştır. Yeşillikleri ile ünlü kasabası Newlands  ile Şehir Merkezi arasında seçim yapabilir siniz. Yerel kurs olduğu için ücret politikası çok daha farklıdır. Çeşitli İngilizce kursları beraberinde gönüllü çalışabileceğiniz yardımlaşma projeleri (Volunteer Project) ,  Staj Programları (Internship Programmes) ve Çalışma programları mevcuttur.
  • LAL : İngiltere, Amerika, Malta ve Güney Afrika’ da şubeleri bulunan büyük bir eğitim kurumudur. Cape Town şehir merkezinde herkese uygun maliyetli eğitimleri ile ünlüdür. Zengin kampüs tarzı konaklamaları ile tüm dünya milletlerini barındırmaktadır. Derslerin yanında Wineland ve Garden  Route’ ye özel turlar düzenlemektedir.  Küçük gruplar halinde gezgin olarak düzenlenmiş tur ve İngilizce derslerinin birarada olduğu ilginç dersleri de vardır.
  • Shane Global : Londra genel merkezli olması nedeniyle Cambridge kalitesiyle eğitim veren öğretmenler tarafından dersler verilmektedir. Genel İngilizce, İş İngilizcesi ve sınav hazırlık dersleri ile öğrencilere hizmet vermektedir. Erimiş sınıflar ve bireysel ilgi. Eğlenceli Sosyal programlarla, Cape Town merkezli kursunda küçük sınıfları ile hizmet vermektedir.

Güney Afrika dil okulu ücretleri

EC, Cape Town 2016 Dil Okulu ücretleri
Başlama Tarihleri: Her Pazartesi

4 hafta eğitim
haftada 20 ders 690 Euro
haftada 30 ders 930 Euro

8 hafta eğitim
haftada 20 ders 1380 Euro
haftada 30 ders 1860 Euro

12 hafta eğitim
haftada 20 ders 1710 Euro
haftada 30 ders 2250 Euro

24 hafta eğitim
haftada 20 ders 2970 Euro
haftada 30 ders 3870 Euro

36 hafta eğitim
haftada 20 ders 4455 Euro
haftada 30 ders 5805 Euro

48 hafta eğitim
haftada 20 ders 5940 Euro
haftada 30 ders 7740 Euro

Haftalık Konaklama

Aile Yanı
tek kişilik odada, kahvaltı ve akşam yemeği dahil, 200 Euro
iki kişilik odada, kahvaltı ve akşam yemeği dahil, 160 Euro
tek kişilik özel banyolu odada, kahvaltı ve akşam yemeği dahil, 255 Euro

Mountain View Öğrenci Yurdu
tek kişilik odada, yemeksiz, 235 Euro
iki kişilik odada, yemeksiz, 180 Euro

Milner House Öğrenci Yurdu
tek kişilik odada, yemeksiz, 225 Euro
iki kişilik odada, yemeksiz, 170 Euro

Diğer Ücretler
Okul Kayıt Ücreti:
40 Euro
Konaklama Rezervasyon Ücreti: 30 Euro

Güney Afrika dil okulları hakkında daha fazal bilgi için 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızı arayınız.

Edu-Vizyon-Yurtdisi-Egitim-Danismanligi

Leave a Reply